Királyi Régió Borászati Katalógusa
  
 BORÁSZATOK
 Badacsonyi borvidék
 Balatonfelvidéki borvidék
 Balatonfüred-csopaki borvidék
 Etyek-budai borvidék
 Móri borvidék
 Neszmélyi borvidék
 Somlói borvidék

 SZÁLLÁSHELYEK
 >> Apartmanok
 Fizetõ vendég szolgáltatás
 Fogadó, Motel, Panzió
 Hotel, Szálloda
 Ifjúsági szállás
 Kemping
 Kollégium
 Kulcsosház, Vendégház
 Turistaszállás
 Villapark, Szabadidõközpont
 
 VENDÉGLÁTÁS
 Borozó, Sörözõ
 Büfé, Falatozó, Bisztró
 Cukrászda, Fagyizó
 Diszkó, Bár
 Eszpresszó, Kávéház
 Étterem, Csárda, Vendéglõ
 Gyorsétkezés, Pizzéria
 Kaszinó, Játékterem
 Palacsintázó, Hamburgeres
 Rendezvényszervezés
 Sport, Szabadidõ központ
 Vendéglátóipari eszköz
 Vendéglátóipari zene
 
 LÁTNIVALÓK
 Múzeumok
 Skanzen
 
 KERESÉS
 
Aktuális cégjegyzék kategóriában:
Kulcsszó:
Település (irányítószám):
 
 TOP HÍREK
Közösen védik a madárvilágot
2025-04-09 11:18:18
10. Tavaszi Kvaterka Tatán
2025-03-21 12:07:01
Regio Regia Magazin 167. lapszám
2025-03-11 20:03:51
Igazán NŐK!
2025-03-11 20:03:06
Mezei Zoltán: Nők napjára
2025-03-11 20:02:30
Közösen védik a madárvilágot

Biztonságossá teszik a fészkeket, oszlopokat, és egész évben együttműködnek a madarak védelméért - jelentették be a tatai Fényes Tanösvény mellett tartott sajtótájékoztatón. A madarak védelméről szóló megállapodást írt alá az E.ON Hungária Csoport és a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság. A Dunántúl, Pest vármegye és Budapest áramhálózatát működtető energiavállalat célja a biztonságos és madárbarát hálózatok kialakítása. A Nemzeti Park támogatást kap az E.ON-tól a gólyafészkek telepítése és karbantartása, a nyári madárgyűrűzések és a védett madarak vészhelyzeti mentése kapcsán is. Az E.ON az elmúlt két évben tervezetten 1 milliárd forintot fordított madárbarát fejlesztésekre.

Biztonságossá tette a madarak számára az áramhálózatot az E.ON Hungária Csoport a tatai Fényes Tanösvény közelében. A természeti értékeket bemutató tanösvény melletti réten úgy alakították át a villanyoszlopokat, hogy a rájuk szálló madarak számára ne jelentsenek veszélyt. Az eseményen emellett bejelentették, hogy az E.ON Hungária Csoport megállapodást írt alá a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatósággal a madárvilág védelme érdekében.

A Dunántúl, Pest vármegye és Budapest áramhálózatot üzemeltető E.ON vállalatcsoport az elmúlt két évben tervezetten 1 milliárd forintot fordított madárvédelmi fejlesztésekre. A cég idén is többszáz helyszínen avatkozik be a madarak védelme érdekében, biztonságossá téve a villanyoszlopok környékét a madarak számára.

"Stratégiai cél számunkra, hogy 88 ezer kilométeres áramhálózatunk harmóniában legyen a környezettel. Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy fejlesztéseink során hálózati létesítményeinket a madarak élőhelyeinek biztonságát szavatolva valósítsuk meg.  2019 óta minden új hálózatunk madárbarát módon épül, a korábban létesített hálózati elemeket pedig a maihoz hasonló fejlesztésekkel tesszük védetté" – mondta el az eseményen Nagy Géza, az E.ON Hungária Csoporthoz tartozó Elmű Hálózati Kft. ügyvezető igazgatója.

A Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal megújított együttműködésben az E.ON vállalja az általa telepített és gondozott gólyafészkek karbantartását, az elnehezült, veszélyessé vált fészkek könnyítését, új fészkek, madárkiülők vagy madáreltérítők kihelyezését. Az energiacég támogatást - kosaras autót és szakembereket - biztosít a fiatal gólyák, vércsék és sólymok gyűrűzéséhez, és segítséget nyújt vészhelyzetekben is: például a fészekben magára hagyott vagy abból kieső fióka mentésében, vagy ha vihar után kell azonnal beavatkozni.

A Nemzeti Park természetvédelmi őrei a biztonságos élőhelyek érdekében minden évben meghatározzák azokat a hálózati pontokat, amelyek mentén az E.ON a madárbarát átalakításokat elvégzi. A védett madarakat érintő beavatkozások mindig természetvédelmi szempontok szerint, a Nemzeti Park szakmai irányításával zajlanak.

"Igazgatóságunk kiemelten fontosnak tartja az áramszolgáltatókkal való napi szintű együttműködést és partnerséget, hiszen a védett és fokozottan védett, jellemzően nagy testű madárfajok számára kiemelt kockázatot jelentenek a tájban sorakozó oszlopok és légvezetékek. Ezek madárbaráttá tétele nélkülözhetetlen védelmi törekvéseink érdekében. Ugyancsak fontos a településeken élő fehér gólyák védelmében az oszlopokon lévő fészkek megfelelő állapotának megőrzése, gondozása, amelyhez létfontosságú az E.ON segítsége. A most megújuló együttműködési megállapodás a korábbi közös munkából érlelődött, és reményeink szerint hosszú távon szolgálja a természetvédelmi érdekeket" - mondta el Selmeczi-Kovács Ádám, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság vezetője.

Az E.ON 3200 gólyafészket szerelt fel és tart karban a területén, tavaly ezek kétharmadában volt költés. Ragadozómadár költőládából a Dunántúlon eddig több mint 170-et telepített nagyfeszültségű oszlopaira a cég, idén pedig újakat is kihelyez. Egyes fészkek mellé tavasztól őszig vadkamerákat is kihelyeznek, hogy segítséget nyújtsanak a szakembereknek a táplálékvizsgálatban és a fiókák fejlődésének nyomon követésében. Ezen kívül minden olyan megkeresést kiemelten kezelnek, amikor segítségre van szükség az élővilág megóvásához.

Az E.ON Hungária Csoport és a területén illetékes nemzeti parkok több mint két évtizede működnek együtt. Az E.ON a területén működő minden nemzeti parkkal - a Duna-Ipoly mellett a Duna-Dráva, a Balaton-felvidéki, az Őrségi, a Kiskunsági és a Fertő-Hansági Nemzeti Parkkal - megújítja madárvédelmi szerződését.

2025.04.09 11:18:18
 
Minden jog fenntartva!    *    www.regioregia.hu    *    www.kiralyiregio.hu